Las Vegas Aces стана първият WNBA отбор, който разпродаде всеки домакински мач през сезон
AP News | 2024-07-03 | 08:07:18

ХЕНДЕРСЪН, Невада (AP) — Las Vegas Aces стана първият WNBA отбор, който разпродаде всеки домакински мач през сезон, когато последните билети бяха изискани в четвъртък за мач на 3 септември срещу Ейнджъл Рийз и Чикаго Скай.

Този мач е един от двата, насрочени за T-Mobile Arena, която е по-голяма от обичайното домашно място на Aces . Асите ще играят с Кейтлин Кларк и Треската на Индиана там на 2 юли.

Другите 18 домакински мача за двукратните защитаващи титлата си са в Michelob Ultra Arena.

Лас Вегас в Марч стана и първият отбор, който някога е разпродал разпределението си от сезонни билети, оставяйки налични само билети за отделни мачове.

Aces поставиха рекорд за отборно присъствие на Michelob Ultra Arena, когато 10 424 души се появиха за съботните финали на WNBA реванш с Ню Йорк, който Liberty спечели с 90-82.

Лас Вегас постави домакински рекорд за франчайз, когато 17 406 гледаха как Aces победиха Phoenix Mercury със 100-85 миналия сезон в T-Mobile Arena.

Асовете водеха WNBA по посещаемост през миналия сезон, когато имаха средно 9551 фенове. Те имат средно 10 379 през този сезон, четвърти в лигата до мачовете в сряда.

Треската водят в WNBA със средно 16 757, нарушавайки общата им посещаемост от миналата година само пет мача през сезона.

Увеличаването на посещаемостта им идва в момент, когато лигата получава внимание както никога досега в своята 28-годишна история. Голяма част от това се дължи на силния клас новобранци, който включва Кларк и Рийз. Общата средна посещаемост на лигата е 9195, което е най-високото ниво от 22 години.